Тромболізис рятує життя!
Отже, давайте зрозуміємо що ж це за терапія.
Перше що треба пам’ятати - найважливішою умовою для проведення тромботичної терапії є введення препарату в перші 3 години від початку симптомів (так зване «терапевтичне вікно»). Для цього потрібна злагоджена робота родичів хворого, сімейних лікарів, швидкої медичної допомоги на догоспітальному етапі. Черговим прикладом такої злагодженої роботи на догоспітальному і госпітальному етапах є випадок тромболітичної терапії в Косівській ЦРЛ.
62-річний пацієнт доставлений в приймальневідділення нашої лікарні бригадою швидкої медичної допомоги, що прибула за своєчасним викликом родичів.
Після огляду хворого, проведеної томографії головного мозку, лабораторного дообстеження виявлено, що цей пацієнт є кандидатом для проведення тромболітичної терапії. Хворому проведений тромболізис препаратом актилизе у відповідній дозі за державні кошти (більше 30 тисяч гривень).
Тромболітична терапія дала можливість спостерігати практично миттєве поліпшення стану пацієнта, зникли грубі неврологічні порушення.
Фахівці неврологічної та реанімаційної служби зауважують, що необхідно докласти усі зусилля для того, щоб тромболітична терапія увійшла до рутинної практики лікування інсультів.
На сьогоднішній день єдиною можливістю високоефективної допомоги при ішемічному інсульті, є тромболітична терапія, яка дозволяє відновити кровоток в ураженій судині і мінімізувати незворотні зміни в тканині мозку.
Бережіть себе та рідних та БУДЬТЕ ЗДОРОВІ !