Головна » Архів матеріалів
Комісія у складі:

- голови Косівської РДА Шинкарука Я.І.;
- першого заступника голови Косівської РДА Грималюка І.Ф.;
- головного лікаря Косівської ЦРЛ Фазана І.В.;
- заступника головного лікаря з медичного обслуговування Микитюка Д.М.;
- завідувача інфекційним відділенням Косівської ЦРЛ Сав’юк Н.І.;
- завідувача відділенням анестезіології та реанімації Рабинюка М.І.;
- завідувача відділенням швидкої допомоги Вериги Д.Й.;
- завідувача терапевтичним відділенням, Заслуженого лікаря Якимюк Г.І.


Виступили: 

Головний Косівського району Фазан І.В., який проінформував присутніх про епідемічну ситуацію в районі з приводу захворюваності на грип, ГРЗ та пневмонії. Кількість захворівши хворих по району складає 1015 особи, з них 250 дітей. Госпіталізовано 23. Вагітних 14, госпіталізовано 4. Знаходяться у відділення анестезіології та інтенсивної терапії: дорослих – 3, дітей – 2. Складною залишається ситуація щодо забезпечення медичних працівників засобам ... Читати далі »
Категорія: Новини закладу | Переглядів: 949 | Додав: Skipper | Дата: 2009-11-03 | Коментарі (0)

nullМіністерство охорони здоров'я України дає ряд рекомендацій для запобігання захворювання на "свинячий грип" (вірусом A/H1N1) і для лікування у разі зараження.


По можливості слід відкласти ділові та туристичні поїздки в регіони, де виявлені випадки захворювань на "свинячий грип". У першу чергу відмовитися від візитів до США, Мексики. 

Якщо Вашу подорож до країни, де зареєстровані випадки захворювань, не можна відкласти, будьте обережні, не відвідуйте людних місць, уникайте користування громадським транспортом, не стійте, не сидіть поруч з людьми з ознаками респіраторної інфекції - нежиті, кашлем, червоними очима. Необхідно носити чотиришарову марлеву пов'язку або хірургічну маску.

У випадку, якщо Ви менш ніж 10 днів тому повернулися з країни, де є випадки поширення та інфікування збудником "свинячого грипу", будьте особливо уважні до свого здоров'я. При появі симптомів ГРВІ - тем ... Читати далі »
Переглядів: 1083 | Додав: Skipper | Дата: 2009-10-30 | Коментарі (0)

Я, як відповідальна людина заявляю, що в нас є препарат, яким ми можемо надавати допомогу, але про вакцину мова поки не йде", - сказав міністр у вівторок.

За словами Князевича, цей препарат зареєстровано в Україні, він вивчений і йому вже дані відповідні рекомендації.

Разом з тим, міністр не став називати цей препарат. "Якщо я вам заявлю про цей препарат (назву), його одразу розкуплять. На цьому заробить бізнес та інші", - зауважив міністр. 

Також він додав, що даний препарат вивчений, і його дія доведена в лабораторіях, у тому числі США і Мексики, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Крім того, Князевич запевнив, що Міністерство охорони здоров'я та інші відомства зроблять усе можливе для протидії вірусу свинячого грипу і не допустять ввезення його на територію України.

"Я думаю, що ми зможемо громадянам гарантувати протидію (вірусу свинячого грипу)", - сказав міністр.

У цьому контексті він зазначив, що Україна як держава працює "у дуже жорсткому ... Читати далі »

Переглядів: 921 | Додав: Skipper | Дата: 2009-10-30 | Коментарі (2)

Міністерство охорони здоров'я України отримало підтвердження свинячого грипу в одного із 30 померлих.

Про це сьогодні, 30 жовтня, повідомила керівник прес-служби Міністерства охорони здоров'я Людмила Гордон. 

"Як мінімум один випадок із тридцяти померлих підтверджено. Справа в тому, що мазок на пробу необхідно брати в перші години захворювання, максимум до трьох днів, а всі вони (померлі) звернулися до лікаря вже на 4-7 день хвороби", - сказала вона. 

Як повідомлялося, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Чижмарь повідомив, що в області зафіксовані випадки свинячого грипу. 

Як повідомлялося, сьогодні, 30 жовтня, міністр охорони здоров'я України Василь Князевич повідомив, що в Україні розпочалася епідемія каліфорнійського грипу A/H1N1. Він закликав населення країни не займатися самолікуванням. 

Станом на вечір 30 жовтня, за даними Міністерства охорони здоров'я країни, від невідомого вірусу в Україні померли 34 осіб. 

Голов ... Читати далі »
Категорія: Новини медицини | Переглядів: 943 | Додав: Skipper | Дата: 2009-10-30 | Коментарі (0)

Сьогодні - 20 жовтня – в Україні відзначають Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. Лікарі називають молочні залози жінки "органом-мішенню", бо будь-які гормональні порушення в жіночому організмі позначаються насамперед на здоров`ї цього органу. Особливо шкідливі для грудей стреси, жирна та калорійна їжа, травми молочних залоз.
Як повідомив в інтерв’ю УНІАН керівник відділення пухлин молочної залози та реконструктивної хірургії Національного інституту раку професор Іван СМОЛАНКА, рак молочної залози в Україні займає перше місце серед онкозахворюваності жінок. “І не лише в Україні, а й у всьому світі. Щорічний приріст показників цієї онкопатології у світі - близько трьох процентів, також щороку зростає кількість вперше виявленого раку молочної залози,” – сказав І.СМОЛАНКА.
За його словами, рак молочної залози - це найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Щороку в Україні виявляють близько 16 тисяч випадків захворювання і близько 8 тисяч жінок гину ... Читати далі »
Категорія: Новини закладу | Переглядів: 1229 | Додав: ulka | Дата: 2009-10-20 | Коментарі (2)

8.10.2009 року відбулася сесія Косівської районної ради з уточнення районного бюджету за 9 місяців 2009 року, на якій було виділено на охорону здоров'я Косівського району додатково 375 тис.грн. з них:
• ремонт ФАПу с. Уторопи – 15 тис.грн.,
• ремонт ФАПу № 1 с. Шепіт – 15 тис.грн.;
• ремонт амбулаторії с. Яворів – 34 тис.грн.;
• Кутська МЛ – 95 тис.грн.;
• Косівська ЦРЛ – 200 тис.грн.
Категорія: Новини закладу | Переглядів: 902 | Додав: ulka | Дата: 2009-10-09 | Коментарі (2)

12 - 14 березня у Львові Асоціація імплантологів України проводить IV Східноєвропейську конференцію з проблем стоматологічної імплантації. У ній беруть участь 1,5 тис. представників з 23 країн світу: Австрії, Бельгії, Японії, США, Франції, Швейцарії, Німеччини та ін. Головна тема, яку обговорюють представники різних держав, - якість життя пацієнта як основний критерій оцінки його реабілітації. 

В Україні майже немає людей, котрі мають здорові зуби. Окрім того, щороку більшає осіб, які втрачають зуби через онкологічні захворювання. На жаль, зростає і кількість дітей, що народжуються без зубів. Усім їм та й нам також потрібна висококваліфікована стоматологічна допомога, яка б дозволила значно поліпшити якість життя. Адже ротова порожнина виконує три важливі функції: естетичну, фонетичну й функціональну. 

Звісно, напрошується запитання: як нині стоматологи можуть поліпшити якість життя людини, що втратила зуби, чи дитини, що народилася без них? Традиційна стоматологія може з ... Читати далі »
Категорія: Новини медицини | Переглядів: 1563 | Додав: Skipper | Дата: 2009-08-04 | Коментарі (0)

Досвід Міжнародної клініки відновного лікування, що в місті Трускавець, наслідуватимуть європейці. Через ефективне лікування ДЦП в українському медичному закладі представники Європарламенту запросили його керівників та лікарів до діалогу в Брюссель 17 березня. Своєрідну репетицію представлення лікарні в Брюсселі лікарі планують провести 27 лютого у Трускавці, запросивши до своєї лікарні усіх послів європейських країн, представники якої є в Україні. 

Клініку, яка допомагає дітям "оживати" від ДЦП, сім років тому створив Володимир Козявкін, нині генеральний директор закладу. Успіх лікарні зумовлений новим підходом до лікування, аналогів якого в Європі й досі не існує. За словами пана Козявкіна, нині 40% пацієнтів закладу становлять громадяни Німеччини, Румунії, Росії та інших міст Європи. Один курс лікування триває близько двох тижнів, його вартість стартує від тисячі доларів. 

"Одночасно в нас можуть перебувати сто пацієнтів, але з кожним роком прибуває все більше охочих в ... Читати далі »
Категорія: Новини медицини | Переглядів: 1114 | Додав: Skipper | Дата: 2009-08-04 | Коментарі (3)

У Львівській області у Стрийській центральній районній лікарні планують відкрити консультативний пункт клініки "Міжнародний центр нейрохірургії". Про це йшлося на позачерговому засіданні Стрийської районної ради, - повідомляє кореспондент ZAXID.NET.

Члени президії одноголосно проголосували за виділення приміщення Західноукраїнському центру нейрохірургії.

Аналогічні пункти консультації вже діють у Львові, Чернігові, Хмельницькому, Хмільнику. Відкриття такого центру у Стрийському районі - це перш за все турбота про здоров’я краян та додаткові надходження у бюджет. Клініка надаватиме допомогу при травмах хребта, невралгії трійчастого нерва, аномаліях розвитку головного та спинного мозку, пухлинах гіпофіза, головного мозку тощо. Для лікування використовуються перевірені та ефективні технології, які в світі мають репутацію "золотих стандартів".

Довідка

"Міжнародний центр нейрохірургії" - перша в Україні недержавна нейрохірургічна установа, заснована 2001 року. Ме ... Читати далі »
Категорія: Новини медицини | Переглядів: 1269 | Додав: Skipper | Дата: 2009-08-04 | Коментарі (0)

У І півріччі 2009 року Івано-Франківська область збільшила обсяги видатків на охорону здоров’я: заклади охорони здоров’я профінансовано на 376,7 млн грн проти 333,2 млн грн 2008 р. і 230,6 млн грн - 2007 року. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Івано-Франківської ОДА.

Видатки на 1 мешканця за 6 місяців поточного року сягли 272,7 грн проти 240,9 грн 2008 року. Середній показник видатків на мешканця по районах області - 181,38 грн. Найнижчий рівень - у районах Тисменицькому (136,7 грн) і Городенківському (165,6 грн), найвищий - у Верховинському (222,6 грн) та Долинському (230,75 грн). 

Збільшення видатків на фінансування галузі практично не вплинуло на витрати стаціонарів на медикаменти на 1 ліжко-день, хоча приріст є: 6,75 грн проти 6,61 грн 2008 року. Вкрай недостатньо зросли кошти на харчування - від 4,35 грн до 4,89 грн, що в умовах росту цін на продукти не вплинуло на покращення харчування хворих. 

Обсяги позабюджетних надходжень, отриманих за платні посл ... Читати далі »
Категорія: Новини медицини | Переглядів: 1049 | Додав: Skipper | Дата: 2009-08-04 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 8 9 10 11 »