Головна » Архів матеріалів
1.Телефонний контакт лікаря акушера-гінеколога, акушерки ж/к. 
1.1.Встановлення телефонного контакту з кожною вагітною, яка знаходиться на обліку, та з’ясування наявності або відсутності ознак ГРВІ 2 рази на тиждень. 
1.2. При відсутності ознак захворювання запросити вагітну для проведення вакцинації згідно інструкції (при наявності вакцини для профілактики пандемічного грипу) та щепити згідно рекомендацій.
1.3. При наявності симптомів гострого респіраторного захворювання у жінки дається рекомендація звернутись до лікаря, а також здійснюється терміново передача даних дільничному лікарю за місцем проживання для негайного медичного огляду та лікарського патронажу.
2. При огляді вагітної жінки визначається ступінь вираження симптомів. 
2.1. Амбулаторне лікування (при неускладнених формах без підвищення температури). Рекомендувати: 
- масковий режим 
- забезпечення ліжкового режиму; 
- провітрювання приміщення, вологе прибирання;  ... Читати далі »
Категорія: Грип | Переглядів: 1434 | Додав: Skipper | Дата: 2009-11-03 | Коментарі (0)

Клінічні ознаки грипу типу А/H1N1 : головний біль, біль у м'язах, суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла, сухий кашель, нежить, закладеність носа, в окремих випадках — блювота і понос. 

Як можна заразитися вірусом грипу типу А/H1N1? Від іншої хворої людини повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання) при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2 метрів). 

Як довго є заразним хворий на грип типу А/H1N1? Інфекційний період (період, коли хворий небезпечний для оточуючих) при грипі типу А/H1N1, може бути протягом 7 днів від початку хвороби, але якщо клінічні симптоми хвороби зберігаються - то до їх зникнення. 

Як попередити зараження грипом типу А/H1N1? 

- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції; - обмежити відвідини місць великого скупчення людей; - часто провітрювати приміщення; ... Читати далі »

Категорія: Грип | Переглядів: 1203 | Додав: Skipper | Дата: 2009-11-03 | Коментарі (0)

І. Показання до госпіталізації 
- Діти перших двох років життя з середньо тяжкими та тяжкими формами хвороби. 
1 Діти перших 5-ти років при температурі понад 38°С; 
2 Діти від 5 років та до 17 років при температурі понад 39°С; 
3 Пацієнти з порушенням свідомості, надмірним збудженням чи вираженою млявістю; судомами, ціанозом; респіраторними проявами (задуха); 
4 Поява будь-яких фізикальних змін в легенях (аускультативного або перкуторного характеру); 
5 З геморагічними проявами: геморагічний висип, кровотечі; 
6 З багаторазовим блюванням та діареєю (понад 3 рази на добу); 
7 З гемодинамічними змінами: тахікардія або брадикардія в порівнянні з віковою нормою; аритмії іншого характеру; 
8 Гіпотензія на 30% нижче артеріального тиску; гіпертензія на 30% вище артеріального тиску в порівнянні з віковою нормою; 
9 Діти, що знаходяться у закритих дитячих колективах (інтернатні заклади тощо); 
10 Діти із сімей соціального ризику; 
11 Вагітні з будь-якими респ ... Читати далі »
Категорія: Грип | Переглядів: 1151 | Додав: Skipper | Дата: 2009-11-03 | Коментарі (0)

nullІгровий майданчик - саме те місце, де дитина проводить час з радістю, пізнає навколишній світ, спілкується з однолітками, отримує певні життєві навики, які визначають її як особистість, формують модель поведінки в майбутньому.

В рамках реалізації спільних медичних проектів Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та регіональної благодійної організації «Центр громадських ініціатив» встановлено біля Косівської центральної і Яблунівської районних лікарень спеціальні оздоровчо-рекреаційні ігрові дитячі майданчики.

Ніхто з батьків не хоче, щоб на дитячому майданчику дитину підстерігала пряма або прихована загроза. Бути весь час поряд зі своїм малям протягом дня неможливо. А от максимально забезпечити безпеку дитини під час гри — можна. Для цього потрібно зважено підійти до вибору ігрового устаткування, яке збираєтесь встановити на дитячому майданчику. 

... Читати далі »
Категорія: Новини закладу | Переглядів: 899 | Додав: Skipper | Дата: 2009-11-03 | Коментарі (0)

Комісія у складі:

- першого заступника голови Косівської РДА Грималюка І.Ф.;
- заступника голови РДА Бринського Я.Р.;
- начальника РВУМВС Заплітного В.П.;
- головного лікаря Косівської ЦРЛ Фазана І.В.;
- заступника головного лікаря з медичної частини Ілика В.М.;
- заступника головного лікаря з медичного обслуговування Микитюка Д.М.;
- завідувача інфекційним відділенням Косівської ЦРЛ Сав’юк Н.І.;
- завідувача відділенням анестезіології та реанімації Рабинюка М.І.;
- головного державного санітарного лікаря Узюмова А.Л.;
- завідувача відділенням швидкої допомоги Вериги Д.Й.


Виступили: 

Головний Косівського району Фазан І.В., який проінформував присутніх про епідемічну ситуацію в районі з приводу захворюваності на грип, ГРЗ та пневмонії. Кількість захворівши хворих по району складає 1342 особи, з них 716 дітей. Госпіталізовано 35. Вагітних 35, госпіталізовано 7. Знаходяться у відділення анестезіології та інтенсивної терапії: дорослих – 3 ... Читати далі »
Категорія: Новини закладу | Переглядів: 832 | Додав: Skipper | Дата: 2009-11-03 | Коментарі (0)

Комісія у складі:

- голови Косівської РДА Шинкарука Я.І.;
- першого заступника голови Косівської РДА Грималюка І.Ф.;
- головного лікаря Косівської ЦРЛ Фазана І.В.;
- заступника головного лікаря з медичного обслуговування Микитюка Д.М.;
- завідувача інфекційним відділенням Косівської ЦРЛ Сав’юк Н.І.;
- завідувача відділенням анестезіології та реанімації Рабинюка М.І.;
- завідувача відділенням швидкої допомоги Вериги Д.Й.;
- завідувача терапевтичним відділенням, Заслуженого лікаря Якимюк Г.І.


Виступили: 

Головний Косівського району Фазан І.В., який проінформував присутніх про епідемічну ситуацію в районі з приводу захворюваності на грип, ГРЗ та пневмонії. Кількість захворівши хворих по району складає 1015 особи, з них 250 дітей. Госпіталізовано 23. Вагітних 14, госпіталізовано 4. Знаходяться у відділення анестезіології та інтенсивної терапії: дорослих – 3, дітей – 2. Складною залишається ситуація щодо забезпечення медичних працівників засобам ... Читати далі »
Категорія: Новини закладу | Переглядів: 858 | Додав: Skipper | Дата: 2009-11-03 | Коментарі (0)

nullМіністерство охорони здоров'я України дає ряд рекомендацій для запобігання захворювання на "свинячий грип" (вірусом A/H1N1) і для лікування у разі зараження.


По можливості слід відкласти ділові та туристичні поїздки в регіони, де виявлені випадки захворювань на "свинячий грип". У першу чергу відмовитися від візитів до США, Мексики. 

Якщо Вашу подорож до країни, де зареєстровані випадки захворювань, не можна відкласти, будьте обережні, не відвідуйте людних місць, уникайте користування громадським транспортом, не стійте, не сидіть поруч з людьми з ознаками респіраторної інфекції - нежиті, кашлем, червоними очима. Необхідно носити чотиришарову марлеву пов'язку або хірургічну маску.

У випадку, якщо Ви менш ніж 10 днів тому повернулися з країни, де є випадки поширення та інфікування збудником "свинячого грипу", будьте особливо уважні до свого здоров'я. При появі симптомів ГРВІ - тем ... Читати далі »
Переглядів: 1003 | Додав: Skipper | Дата: 2009-10-30 | Коментарі (0)

Я, як відповідальна людина заявляю, що в нас є препарат, яким ми можемо надавати допомогу, але про вакцину мова поки не йде", - сказав міністр у вівторок.

За словами Князевича, цей препарат зареєстровано в Україні, він вивчений і йому вже дані відповідні рекомендації.

Разом з тим, міністр не став називати цей препарат. "Якщо я вам заявлю про цей препарат (назву), його одразу розкуплять. На цьому заробить бізнес та інші", - зауважив міністр. 

Також він додав, що даний препарат вивчений, і його дія доведена в лабораторіях, у тому числі США і Мексики, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Крім того, Князевич запевнив, що Міністерство охорони здоров'я та інші відомства зроблять усе можливе для протидії вірусу свинячого грипу і не допустять ввезення його на територію України.

"Я думаю, що ми зможемо громадянам гарантувати протидію (вірусу свинячого грипу)", - сказав міністр.

У цьому контексті він зазначив, що Україна як держава працює "у дуже жорсткому ... Читати далі »

Переглядів: 844 | Додав: Skipper | Дата: 2009-10-30 | Коментарі (2)

Міністерство охорони здоров'я України отримало підтвердження свинячого грипу в одного із 30 померлих.

Про це сьогодні, 30 жовтня, повідомила керівник прес-служби Міністерства охорони здоров'я Людмила Гордон. 

"Як мінімум один випадок із тридцяти померлих підтверджено. Справа в тому, що мазок на пробу необхідно брати в перші години захворювання, максимум до трьох днів, а всі вони (померлі) звернулися до лікаря вже на 4-7 день хвороби", - сказала вона. 

Як повідомлялося, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Чижмарь повідомив, що в області зафіксовані випадки свинячого грипу. 

Як повідомлялося, сьогодні, 30 жовтня, міністр охорони здоров'я України Василь Князевич повідомив, що в Україні розпочалася епідемія каліфорнійського грипу A/H1N1. Він закликав населення країни не займатися самолікуванням. 

Станом на вечір 30 жовтня, за даними Міністерства охорони здоров'я країни, від невідомого вірусу в Україні померли 34 осіб. 

Голов ... Читати далі »
Категорія: Новини медицини | Переглядів: 864 | Додав: Skipper | Дата: 2009-10-30 | Коментарі (0)

Сьогодні - 20 жовтня – в Україні відзначають Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. Лікарі називають молочні залози жінки "органом-мішенню", бо будь-які гормональні порушення в жіночому організмі позначаються насамперед на здоров`ї цього органу. Особливо шкідливі для грудей стреси, жирна та калорійна їжа, травми молочних залоз.
Як повідомив в інтерв’ю УНІАН керівник відділення пухлин молочної залози та реконструктивної хірургії Національного інституту раку професор Іван СМОЛАНКА, рак молочної залози в Україні займає перше місце серед онкозахворюваності жінок. “І не лише в Україні, а й у всьому світі. Щорічний приріст показників цієї онкопатології у світі - близько трьох процентів, також щороку зростає кількість вперше виявленого раку молочної залози,” – сказав І.СМОЛАНКА.
За його словами, рак молочної залози - це найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Щороку в Україні виявляють близько 16 тисяч випадків захворювання і близько 8 тисяч жінок гину ... Читати далі »
Категорія: Новини закладу | Переглядів: 1143 | Додав: ulka | Дата: 2009-10-20 | Коментарі (2)

« 1 2 ... 7 8 9 10 »