Головна » 2012 » Лютий » 15 » Гикавка може свідчити про серйозні негаразди зі здоров’ям
12:13 PM
Гикавка може свідчити про серйозні негаразди зі здоров’ям


З докучливою гикавкою, що нападає у найбільш непідходящий момент, знайомий кожен.

- Мовою медицини, гикавка – це неспецифічне порушення функції зовнішнього дихання. Воно виникає внаслідок серії скорочень діафрагми і проявляється неприємними короткими, інтенсивними дихальними рухами, - каже лікар-гастроентеролог КМУ "Поліклініка № 1 м. Чернівці” Ельвіра Мороз. - Без очевидної причини, гикавка може виникати у цілком здорових людей і, як правило, є нешкідливим, короткочасним явищем.

Гикавка може сигналити навіть про онкозахворювання

Причини гикавки різні. У дітей її зазвичай спричиняє загальне переохолодження, у дорослих – переїдання (особливо надлишок пряної, гострої та солоної їжі) та зловживання спиртним.

Коли людина переїла, кислий вміст шлунка викидається у стравохід, провокуючи нервовий спазм. Гикавкою проявляється також подразнення діафрагмального нерва.

У декого гикавка виникає з причин психологічного характеру, вона може з’явитися у післяопераційний період, як реакція на знеболювальні препарати.

Цікавинка. Завдяки гикавці мешканець штату Айова (США) Чарльз Осборн потрапив до книги рекордів Гіннеса. Він почав гикати 1922 року, а закінчив – 1990-го. Попри це, чоловік вів нормальний спосіб життя, був двічі одружений і мав 8 дітей.

Гикавка не завжди безневинна. Часом вона буває тривалою і виснажливою та є симптомом серйозного захворювання. Гикавкою супроводжується подразнення діафрагми при запальному процесі у стравоході та черевній порожнині. Вона виникає при деяких захворюваннях головного і спинного мозку, при інфаркті міокарда, грижах стравоходу, нирковій недостатності, інфекційних захворюваннях та порушеннях психіки. Подразненням діафрагми, а відтак – гикавкою, може проявлятися навіть розростання ракової пухлини. Тому при тривалій (понад годину) гикавці, яка повторюється кілька разів на тиждень, обов’язково слід звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причину та призначити лікування.

Незважаючи на досягнення медицини, лікувати гикавку вона ще не вміє. Відомо лишень, щоб позбутися її, потрібно припинити спазм діафрагми й стравоходу. Це можна зробити, відволікши увагу, або за допомогою дихальних прийомів (затримання дихання).

- Якщо напала гикавка, людина починає докладати зусиль, щоб змусити її зникнути. Вона зосереджена на своїй грудній клітці й свідомо напружує діафрагму, - каже Е. Мороз. – Однак напружуючись і намагаючись придушити наступний напад, людина тільки ускладнює ситуацію. Тому, навпаки, потрібно максимально розслабитися і скористатися перевіреними народними методами.

Гикавка небезпечна, якщо:

- триває більше години;

- напади виникають по декілька разів на день або протягом тижня;

- крім гикавки, болить у грудях, з’являється печія або утруднення ковтання.

Від гикавки врятує лимон і парі на гроші

1. "Виключіть" гикавку різким смаком. Посмокчіть скибочку лимона або покладіть на корінь язика щось гірке чи солоне.

2. Заглушіть її водою. Великими ковтками потрібно випити не менше ніж півсклянки води. Цей спосіб помічний, якщо гикавка напала після їди. П’ючи воду, змиєте залишки їжі з нижньої частини глотки та ліквідуєте подразнення нею нерва.

3. Зав'яжіть навколо голови червону нитку. Мимоволі намагаючись її побачити, переключите свою увагу, що, власне, й потрібно для припинення гикавки.

4. Закладіться на гроші. Коли у когось почнеться гикавка, дістаньте гроші, покладіть їх на стіл і укладіть із хворим парі, що більше він не гикатиме. Попри неймовірність методу, він діє, бо щойно людина полишає спроби перервати гикавку, як починають діяти інші м'язи і спазм зникає.

5. Потримайтеся за язик. Під час нападу гикавки широко відкрийте рота, візьміть рукою язик, злегка його потягніть і затримайте на кілька секунд. Кажуть, так лікував гикавку особистий лікар президента Кеннеді.

За матеріалами сайту www. vidivo.ua

Категорія: Різне | Переглядів: 1201 | Додав: ulka
Всього коментарів: 1
1 Tonda  
Halajluelh! I needed this-you're my savior.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]