Головна » 2010 » Липень » 12 » Симптоми літа: отит, бронхіт, вірусна інфекція
9:37 AM
Симптоми літа: отит, бронхіт, вірусна інфекція
Надворі літо, але теплом, сонцем, якого всі так чекають, а діти особливо, і не пахне. Небо затягло хмарами, під ногами не висихають калюжі. Синоптики кажуть, що найближчим часом годі чекати змін на краще. Такі погодні умови сприяють тому, що вірусні захворювання, які діставали нас у холодну пору року, не відступають і влітку. Нині вони все частіше вкладають у ліжка як дітей, так і дорослих. 


Серед хворих переважна більшість – діти. Причому, як твердять батьки, злягають вони миттєво – вранці бігали, веселилися, а ввечері температура несподівано піднімається до 38-39,5 градуса.

– Це банальні вірусні інфекції. Щороку, коли стоїть така погода, як цьогоріч, діти хворіють. Діти температурять, як правило, 2-2,5 дня, й більшість із них добре виходить з хвороби без жодної медикаментозної терапії. Але при високій температурі обов’язково треба викликати лікаря. 

Якщо дитині 3 роки і вона має температуру 38 градусів протягом дня, то її можна за допомогою медикаментів і не збивати, каже педіатр, а знижувати холодовим методом. Тобто, температура в кімнаті має бути не вища 18-20 градусів, дитину не кутати, не накривати важкими ковдрами. Якщо ручки, ніжки теплі, то не варто боятися, що дитина простудиться і ще більше захворіє. Якщо ноги холодні, то просто одягнути шкарпетки. Обов’язково давати пити чай з лимоном, компот, але напій має бути не гарячий, а кімнатної температури. Якщо дитина вип’є 200 г чаю, температура на 0,5 градуса впаде. У жодному разі хворій дитині не давати магазинних соків.

Батькам уважно треба спостерігати за хворими донькою чи сином. Якщо дитина має температуру 38 градусів, але при цьому активна, рухлива, не прилягає, їсть помірно, але багато п’є, значить, у неї ускладнень нема. А коли температура невисока, але дитина відмовляється пити, млява, сонна – є ускладнення, і тоді обов’язково треба повторно викликати лікаря.

Коли ж температура 39-39,5, то її слід збивати жарознижувальними препаратами відповідно до віку. Якщо дитина не може випити ліки, треба використовувати жарознижувальні свічки.

Нежить з’являється на другий день, бо висока температура висушує слизові. Коли температура спадає, тоді й виникає нежить. Тоді очищення носа обов’язкове, але треба це робити правильно. Спершу треба закрапати носа сольовим розчином і тоді очистити одну ніздрю, а другу закрити, і навпаки, бо якщо очищати дві ніздрі відразу, то часто слиз потрапляє у вухо і провокує отит (запалення середнього вуха). Нині цей діагноз педіатри ставлять доволі часто – 30-40 % дітям від загальної кількості хворих. 

Якщо на третій день температура тримається і болить вухо, обов’язково слід звернутися до лора. – Бо жодна дитина не виходить з цього захворювання без антибактеріальної терапії, але батькам не слід займатися самолікуванням – закрапувати вухо краплями, які знімають біль, але не усувають запального процесу чи давати дитині антибіотики без призначення лікаря. 

Інше ускладнення, яке фіксують нині, бронхіти, трахеїти. Запалень наразі ще не було. Але перш ніж давати дитині антибіотики, треба здати аналізи, аби достеменно знати – є в організмі запальний процес чи ні. Якщо дитина сильно кашляє і при цьому кашель мокрий – це добре, значить, бронхи очищаються.via

Категорія: Новини медицини | Переглядів: 987 | Додав: Skipper | Теги: Статті
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]