Головна » 2010 » Липень » 12 » Скажімо інсульту – cтоп!
9:15 AM
Скажімо інсульту – cтоп!
Говорячи про проблеми зі здоров'ям в Україні, передусім мають на увазі рак, СНІД, туберкульоз, але аж ніяк не інсульт. Попри це, в Україні щорічно фіксують понад 100 тисяч випадків інсульту. Значна частина пацієнтів помирає, ті, що залишилися живими, стають інвалідами. І серед них є значна частина людей працездатного віку. Медики твердять: інсульту легше запобігти, аніж лікувати. Тож в Україні зараз відбуваються профілактичні акції, мета яких - зберегти здоров'я здоровому. Саме на це має іти фінансування держави!

29 жовтня світова громадськість відзначатиме Всесвітній день боротьби з інсультом. В Україні підійшли до цієї проблеми масштабно: чотири тижні у різних містах відбуватимуться акції, мета яких - запобігти виникненню інсульту. І розпочали кампанію акцією зі Львова: 9 вересня вулицями міста проходив марш "Стоп - інсульт 2009" , який об'єднав медиків, спортсменів, соціальних робітників, педагогів, держслужбовців. В імпровізованих лікарняних кабінетах львів'янам вимірювали тиск. Кожен третій пацієнт, що завітав до волонтерського кабінету, не знав, що має підвищений артеріальний тиск. Триватимуть акції у Харкові, Києві, Сімферополі.

За словами президента Української асоціації боротьби з інсультом Миколи Поліщука, який виступив на пресконференції у Львові, 44% людей, що померли торік, пішли з життя саме через інсульт. Ось чому цій проблемі повинні приділяти належну увагу на державному рівні.

Загалом, зі здоров'ям українців є великі проблеми. В Україні один із найнижчих показників тривалості життя людей і основними чинниками, які зумовлюють втрати працездатного населення, є неінфекційні хвороби, зокрема серцево­судинні (63 відсотки). Але, на жаль, програма "Здорова нація" і досі не затверджена. На її реалізацію потрібно 4 млрд грн, що дозволили б продовжити життя українців ще на п'ять років. Нині середньостатистичний українець живе на 11 років менше від свого західного сусіда. І програма "Здорова нація" мала б здійснити комплекс заходів, аби поліпшити цю ситуацію. Втілити її в життя цього року, за словами міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Юрія Павленка, завадила криза. "У 2010 році ми її таки затвердимо", - оптимістично заявив міністр.via

Категорія: Новини медицини | Переглядів: 867 | Додав: Skipper | Теги: новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]