Головна » 2012 » Лютий » 2 » Увага - мороз!
9:49 AM
Увага - мороз!

Із настанням морозів, стала актуальною проблема обмороження. На сьогоднішній день в Івано-Франківській області зареєстровано 27 випадків з обмороженням. Найбільше потерпілих зареєстровано в Коломийському районі – 7, м. Івано-Франківську – 4, Галицькому – 3, в Богородчанському, Калуському, Тлумацькому, Рогатинському, Рожнятівському та м. Яремче по 2, і у Верховинському районі 1. 

Отже, звертаємо вашу увагу, що обморо́ження – це ушкодження тканин організму під дією холоду. Нерідко супроводжується загальним переохолодженням організму і особливо часто вражає такі частини тіла як вушні раковини, ніс, недостатньо захищені кінцівки, в першу чергу пальці рук і ніг. В такому разі, застерігаємо, щоб уникнути обмороження необхідно добре одягатися, закривати відкриті частини тіла. Адже замерзають ніс, вушні раковини, кисті та стопи. Слід носити взуття, яке не перетискає кровоносні судини. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими. Крім того, не потрібно носити важкі речі, бо вони перетискають кровопостачання пальців рук. Не виходити на вулицю без рукавичок. До речі, рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу. На вітрі вірогідність обмороження зростає. Не виходьте на мороз із вологим волоссям. Перед виходом на вулицю у холодну погоду слід ситно поїсти.

Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше, метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе „прилипання” цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, перстені на пальцях затрудняють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок.

Якщо ж під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду – для зігрівання та огляду місць потенційного обмороження.

Симптоми обмороження розвиваються під час перебування на холоді. По-перше, виникає відчуття холоду. Потім людина відчуває поколювання, її шкіра набуває блідого відтінку, втрачає чутливість. Пізніше німіє і набуває синюшного відтінку. Втрата чутливості робить непомітною подальшу дію низької температури і часто є причиною тяжких незворотних змін у тканинах. Справжню глибину обмороження можна встановити тільки після припинення дії холоду, інколи через кілька днів. Тому завжди потрібно звертатися за допомогою до лікарів.

При наданні першої допомоги, насамперед, слід помістити постраждалого в тепле приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг. Також рекомендується проводити активні рухи, вони у два-три рази збільшують кровопостачання, бо відмороження - це зміни у кровопостачанні. Бажано на обморожені ділянки накладати муфти із зігріваючої тканини. Зробити, так зване, внутрішнє зігрівання, тобто дати потерпілому у великій кількості солодке та тепле пиття.

В жодному разі не слід розтирати обморожені ділянки снігом — це може призвести до погіршення стану потерпілого. Також не можна різко зігрівати і пити спиртні напої.

 Застерігаємо: Щоб вберегти себе і своїх близьких від обмороження, радимо не виходити на вулицю без потреби!!!

Прес-служба ГУОЗ ОДА

Категорія: Різне | Переглядів: 974 | Додав: ulka
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]