Головна » Статті » Медицина » Медичні статті

Гіпертонічна хвороба - хвороба століття

При підвищеному тиску болить голова, збивається серцевий ритм, але велика частина хворих не має суб’єктивних відчуттів, і гіпертонічна хвороба таких ставить перед фактом вже важкого ускладнення: інсульту, інфаркту, крововиливу на очне дно та ниркової недостатності. Тому кожна людина повинна контролювати свій тиск, щоб уникнути важких ускладнень і вчасно почати лікування.

Гіпертонічна хвороба – захворювання хронічне і не підлягає вилікуванню коротким курсом прийому ліків (як пневмонія чи виразкова хвороба), а потребує щоденного пожиттєвого лікування.

Так лікуються хворі на гіпертонічну хворобу у всьому світі і цим запобігають важким ускладненням та продовжують собі якісне працездатне життя.

Ліки, які здатні утримати підвищений тиск у межах норми (120/70 – 140/80 мм.рт.ст.), може призначати тільки лікар, враховуючи всі особливості перебігу захворювання. Тому порадником у підборі ліків не може бути сусід чи знайомий.

Особливо зростає кількість ускладнень і частота кризів у літній період, коли підвищується температура довкілля і зростає сонячна активність, яка впливає на геомагнітне поле землі.

Люди, які хворіють підвищеним тиском, повинні 2 рази впродовж доби вимірювати тиск і не робити «вихідних» у прийомі ліків, бо саме в цей час виникають фатальні ускладнення.

Аналізуючи захворюваність у районі за перше півріччя цього року, робимо висновок, що особи, які регулярно і безперервно приймають гіпотензивні ліки, не мають гіпертензивних кризів, не потребують стаціонарного лікування. У цій групі осіб не зареєстровано інсульту чи інфаркту міокарда. Оскільки ускладнення гіпертонічної хвороби призводить до високої інвалідності і смертності, ця проблема набула державного значення.

Постанова Кабінету Міністрів №340 від 25.04.2012 р. «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» зобов’язує аптечні установи продавати 7 груп генеричних лікарських засобів для лікування підвищеного тиску за зниженими цінами, але тільки за рецептами.

Цей проект здійснюють з минулого року. Ліки за зниженими цінами за рецептами продають аптеки району не залежно від форми власності.

Шановні краяни! Не гайте часу з ліукванням гіпертонічної хвороби, не покладайте надій на народні методи (калину, кріп, сік буряка і таке інше), а звертайтеся до свого лікаря, отримайте рецепт на підібрані вам ліки і поспішайте в аптеку, щоб тихий вбивця – гіпертонія – не випередив вас. С.БІЛА, районний кардіолог

Категорія: Медичні статті | Додав: Skipper (2013-09-06) | Автор: Стефанія Біла
Переглядів: 965
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]