Головна » Статті » Медицина » Медичні статті

Рак молочної залози

    Але найбільша біда в тому, що майже 30% випадків раку молочної залози в Україні (і в районі - також) діагностують у занедбаних стадіях, що при­зводить до зростання витрат на лікування у 20-30 раз, порівняно з тим, коли пухлину виявляють на ранніх стадіях. Саме тому великої актуаль­ності набуває впровадження профілактики та ранньої діа­гностики недуги.

    Медична наука ще оста­точно не з'ясувала причини та механізми розвитку раку молочної залози, тому запобігти цій недузі ми ще не можемо. Отже основні зусилля спрямовані на вто­ринну профілактику, — в діагности­ку та лікування передракових захворювань.

    Щоб запобігти біді і в ранніх стадіях діагностувати пухлину жін­ки повинні самостійно обстежувати свої молочні залози та систематич­но проходити онкопрофогляди в гінеколога, хірурга, мамолога. Осо­бливо уважно до свого здоров'я потрібно ставитись жінкам після 50 років, які мають підвищену вагу тіла, гінекологічні недуги, захворю­вання печінки, щитовидної' залози, цукровий діабет, гіпертонію. Це -так звана «група ризику», здатна захворіти на рак молочної залози. Таким жінкам слід обстежуватись у лікарів не менше одного разу на рік, з використанням УЗД молочних залоз; жінкам до 40 років - 1 раз у два роки, після 50 років - щороку, а з використанням мамографічних досліджень - за показаннями.

    Пам'ятайте: 90% всіх випадків виникнення пухлин виявляють (і по­винні виявляти!) самі жінки.

    Самообстеження молочних за­лоз необхідно проводити щомісяця на 7-10 день після менструації або, скажімо, 1 числа кожного місяця у менопаузі, самообстежуватися слід з початку періоду статевого дозрі­вання до глибокої старості.

    Самоогляд грудних залоз ліп­ше проводити перед дзеркалом, ретельно оглядаючи шкіру, соски, піднімаючи руки, пропальповуючи обидві залози, стоячи та лежачи.

    Зверніть увагу! Будь-які виді­лення з сосків, їх зміщення, аси­метрія, втягнення, виразкування - мають насторожити жінку і спо­нукати ЇЇ піти на консультацію до спеціаліста.

   Обстеження проводять так: підніміть руку, легко погладжуйте молочні залози від пахової впади­ни донизу. Правою рукою обстежу­ють ліву молочну залозу, лівою ру­кою - праву. Використовуйте для обстеження внутрішню поверхню кінчиків трьох середніх пальців.

    Поверхневе обстеження про­довжують легко надавлюючи на молочну залозу у різних ділянках. Будьте пильні до появи рухомих чи не­рухомих пухлин!

    Глибоке обстежен­ня проводять, сильніше надавлюючи на залозу. Продовжують обстежен­ня у лежачому положен­ні, пропальповуючи за­лози аж до ребер.

    Пам'ятайте, що ви є найкращим експертом усіх змін, які відбува­ються у вашій молочній залозі!

    Кажуть, береженого - Бог бе­реже. В цьому випадку - це най­вища істина, і за дотримання усіх згаданих вище вимог можна здо­лати навіть таку страшну недугу.

    На Косівщині остаточно ви­лікували рак молочної залози майже 150 жінок (5 і більше років тому). А це - наші матері, бабусі, дружини, сестри. Не завдавайте собі страждань і горя — рідним. Стежте за своїм здоров'ям, вчас­но звертайтеся до фахівця!
В. Мамчук, онкохірург Косівської ЦРЛ

Категорія: Медичні статті | Додав: Skipper (2013-10-31) | Автор: Мамчук В.С.
Переглядів: 762
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]